اجرای هندریل شیشه ای

اجرای هندریل شیشه ای به چه صورت است؟

  • خانه
  • /
  • بلاگ
  • /
  • اجرای هندریل شیشه ای به چه صورت است؟
اجرای-هندریل-شیشه-ای-به-چه-صورت-است؟ دوشنبه, 20 مرداد 99

اجرای هندریل شیشه ای به چه صورت است؟

هندریل شیشه ای چیست؟

اجرای هندریل شیشه ای می تواند به عنوان بهترین گزینه ی انتخابی  برای زیباسازی محیط  شما باشد به دلیل این که به راحتی می تواند با محیطی که در آن قرار دارد ست شود و می تواند به دلیل نوری که دریافت می کند موجب روشن تر شدن فضای داخلی گردد. امروزه برای نرده استخرها و نرده تراس ها و راه پله ها اجرای هندریل شیشه ای جایگزین خوبی به جای نرده های استیل و فلزی شده است به این شکل که تا اندازه استاندارد از شیشه به جای نرده های فلزی استفاده می شود و در انواع مختلف ترکیب بندی موجود می باشد.

البته از هر شیشه ای هم نمی توان برای این کار استفاده کرد و تنها از شیشه های مخصوص و دو لایه که به نام شیشه سکوریت می باشد برای اجرای هندریل شیشه ای استفاده می شود. این شیشه ها کاملا نشکن بوده به دلیل ضخامت های مختلفی که در اندازه های 5 تا 10 میلی متری هستند و نسبت به سلیقه و انتخاب مشتری متفاوت است. البته این نکته نیز شایان به ذکر است که هر اندازه تعداد لایه های شیشه با ضخامت آن زیاد باشد کاری که اجرا می شود بسیار مستحکم خواهد بود و از مقاومت بالاتری نیز برخوردار می شود. از آن جایی که هندریل شیشه ای به عنوان یک بخش اصلی در نرده های شیشه ای محسوب می شود در صورت اجرای درست و نصب صحیح آن می تواند بسیار مفید و با ارزش باشد. البته اجرای هندریل شیشه ای دارای یک سری اصول اولیه برای نصب می باشد که باید به صورت اساسی و دقیق رعایت شود.

شیشه ها علاوه بر این که دارای ظاهر شفافی هستند از استحکام و مقاومت بالاتری نیز برخوردار می باشد و در مقابل انواع ضربه ها و فشار خیلی مقاوم می باشد. نرده های شیشه ای که برای نصب در بالکن استفاده می شود و موجب ایجاد نمای شفاف و نورگیر برای بالکن شما می گردد. البته شیشه هایی که برای این نوع نصب استفاده می شود دارای استحکام سه برابر  بیشتر از سایر موارد هستند که توان تحمل فشار و همچنین ضربه ها را از بیرون داشته باشند.

 

اجرای هندریل شیشه ای

متداول ترین روش ها برای اجرای هندریل شیشه ای چیست؟

روش فیکس پوینت که برای نصب هندریل شیشه ای استفاده می شود دارای مدل نصب خیلی جالب بوده و اکثرا همه این نوع مدل نصب را پسندیده و انتخاب می کنند چون  هم دارای ایمنی بالایی بوده و هم دارای ظاهر خیلی شیکی می باشد است. در اجرای هندریل شیشه ای  یراق های دکمه مانندی جهت فیکس کردن همه ی نرده ها انتخاب می شود که عموما جنس این یراق ها از آلومینیوم و یا استیل می باشد, در این روش از شیشه های استفاده می شود که دارای ضخامت 10 میلی متر و بیشتر بوده و از جنس شیشه های سکوریت باشد. در برخی اوقات به دلیل این که امنیت کار به صورت چشم گیری افزایش یابد از شیشه های 16 میلی متری نیز برای این روش اجرا می شود.

برای این که اجرای هندریل شیشه ای به صورت دقیق در روش فیکس پوینت صورت بگیرد ار 4 سوراخ در پایین هر پنل  از شیشه استفاده می شود که به صورت دقیق و اصولی در پایین و محل قرار گیری یراق ها فیکس شود. یکی دیگر از بخش های خیلی مهم در اجرای هندریل شیشه ای فیکس شدن کامل بخش دیواره های کناره در راه پله ها این که باید به صورت دقیق مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد. در این روش معمولا از ترکیب لوله های آلومینیومی و استیل با شیشه های مستحکم  همراه است. اجرای هندریل شیشه ای در این سبک بسیار محکم و از دوام بالاتری برخوردار می باشد.

 

اجرای هندریل شیشه ای

به روز ترین روش های اجرای هندریل شیشه ای :

روش اسپیگت از سایر مدل هایی است که جهت اجرای هندریل شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد. این روش با این که بسیار به روز و جدید می باشد ولی خیلی ساده و راحت بوده و از سرعت اجرایی خیلی بالاتری نیز برخوردار است. مهار نمودن صفحه های شیشه ای را در این روش پایه های سر نیزه ای شکل هندریل شیشه ای بر عهده داشته که جنس این پایه از جنس آلومینیوم بوده و 4 عدد بولت دارند.  این بولت ها به صورت محکم به کف سنگ بالکن ها و راه پله ها متصل می گردند.این پایه های مهارکننده دارای ارتفاعات متفاوتی می باشند که رایج ترین ان ها در اندازه ی 12 تا 20 سانتی متری می باشد. در این روش از اجرای هندریل شیشه ای, ضخامت شیشه مورد استفاده در اندازه 20 میلی متری است و در وضعیت ثابت می تواند قرار بگیرد. در صورت استفاده از پنل شیشه ای در طول ما بین 100 تا 120 سانتی متری به دو عدد اسپیگت نیاز می باشد.

ولی در صورت استفاده از طول پنل بیشتر باید تعداد پایه هایی که استفاده می شوند نیز بیشتر شود. در این روش اقدامات لازم جهت  اجرای هندریل شیشه ای به این شکل است که در اول باید اندازه کلی پروژه با دقت کافی و با حساسیت های لازم اندازه گیری شده تا تعداد پایه های مورد نیاز برای هر بخش مشخص شود. چون ارزیابی پایه هایی که استفاده می شود دارای اهمیت بالایی می باشد چون در صورت استفاده غلط و تشخیص نادرست تعداد پایه های مورد استفاده ممکن است شاهد لق شدن و یا دیگر مشکلات شوید.

 

 اجرای هندریل شیشه ای

اجرای هندریل شیشه ای با استفاده از بست:

این روش از روش های اجرای هندریل شیشه ای که در رتبه ی معمولی قرار دارد بسیار قیمت مناسب تری از بقیه  روش ها داشته و انتخاب اکثر مشتریان برای خانه ها می باشد. چون از هزینه ی کمتری برای نصب برخوردار بوده و جزء متداول ترین روش های نصب می باشد. در این روش برای نصب هندریل شیشه ای از پایه های فلزی استفاده می شود که هندریل شیشه ای با فلز ترکیب می شود.  نحوه نصب این روش برای اجرای هندریل شیشه ای به این شکل است که در ابتدا پروفیل ها با یراق های خاصی که برای خود دارند وصل شده و در پایه ی این یراق ها نیز از آهن و یا آلومینیوم جهت وصل کردن آن به سطح زمین استفاده شده است و یراق هایی که برای این روش استفاده می شود دارای ضخامت 8 تا 10 میلی متری برای شیشه ها می باشند.

این نکته نیز در این روش شایان به ذکر است که پنل هایی که برای این روش استفاده می شود از شیشه هایی با ضخامت کمتر بوده که برای استحکام بیشتر آن ها از پایه های فلزی استفاده می شود. برای همین علت این روش از قیمت خیلی پایین تری برخوردار بوده و از نظر ایمنی نیز در سطح بالاتری نمی تواند قرار بگیرد و در وضعیت نرمال می باشد. برای همین علت از استقبال زیادی در چندین سال گذشته برخوردار بوده است. این روش از اجرای هندریل شیشه ای از لحاظ ظاهر و ویوای که دارد شاید مثل بقیه ی روش های نصب نباشد ولی به دلیل سرعت عمل و اجرای سریع نصب آن  از استقبال زیادی برای مشتریان برخوردار بوده و با سلیقه ی افراد زیادی سازگار می شود.

در ابتدا جهت اجرای هندریل شیشه ای نیاز به شناسایی این موضوع است که هر قسمت از محیط مد نظر با سایر قسمت های دیگر دارای تفاوت بوده و این تمایز فضا در محیط دارای تاثیرات زیادی می تواند برای نصب در متراژ کلی کار و همچنین جهت  جنس شیشه ای که استفاده می شود, داشته باشد. جهت افزایش ریسک ایمنی کار می توان از پنل های شیشه ای که دارای ضخامت کمتری هستند استفاده نمود. چون ایمنی مورد نظر در بخش های مختلف و متفاوت به کار رفته دارای تفاوت زیادی با هم می باشند که باید به صورت دقیق مورد بررسی قرار بگیرد.

 

 اجرای هندریل شیشه ای

تعمیرات درب اتوماتیک شیشه ای

از مزایای تعمیرات درب اتوماتیک می توان به برخی موارد در این راستا اشاره کرد که علاوه بر اصلاح عملکرد درب اتوماتیک موجب افزایش طول عمر آن درب و سایر اجزا و قطعات به کار رفته در آن نیز می گردد و با تعمیر درب اتوماتیک یک محصول با کیفیت و مرغوب را می توان در اختیار مشتری قرار  داد. هرچند انجام این کار به دلیل قطعات خیلی زیاد و گسترده ای که در انواع متفاوت درب های اتوماتیک به کار رفته است بسیار متفاوت می باشد تعمیر و بی عیب و نقص کردن اجزای مختلف که در درب های اتوماتیک به کار رفته است از اهمیت ویژه ای برخوردار است. و در کارکرد صحیح آن قطعات و اجزای به کار رفته نقش مهمی دارند.

بنابراین در صورت معیوب بودن هر یک از آن ها ممکن است کارکرد درب اتوماتیک با مشکل مواجه گردد. هرچند تعمیرات کرکره برقی نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. برای رفع این مشکل باید در ابتدا اقدام به پیدا کردن نقص و ایراداتی که موجب کارکرد غلط درب می شود کرد. بعد از پیدا کردن ایراد باید قطعه ی معیوب و خراب را تعمیر کرده و در صورت نیاز باید اقدام به تعویض آن کنید. تا با این کار موجب بهبود عملکرد درب اتوماتیک شوید.