پارتیشن شیشه ای اداری

بررسی پارتیشن شیشه ای اداری

بررسی-پارتیشن-شیشه-ای-اداری شنبه, 29 شهریور 99

بررسی پارتیشن شیشه ای اداری

پارتیشن شیشه ای اداری

در حال حاضر به دلیل کمبود فضا و کاهش یافتن فضای کلی ساختمان ها نیاز به پارتیشن بندی آن و تقسیم بندی فضای کلی به بخش های کوچک افزایش پیدا کرده است, به علت کاهش فضای داخلی ساختمان های اداری اگر برای تقسیم بندی بخواهیم همانند گذشته از دیوار های آجری و گچی و حتی چوبی استفاده نماییم این کار موجب می شود تا محیط داخلی ساختمان خیلی تاریک و خفه شود.برای جلوگیری از این مشکل می توان برای تقسیم بندی فضای داخلی ساختمان ها و تفکیک فضای اداره جات از پارتیشن شیشه ای اداری استفاده کرد.

پارتیشن شیشه ای اداری در نوبه ی خود نقش دیوار را در ساختمان می دهد و می توان گزینه ی کاملا موثر در تفکیک سازی محیط داخلی باشد. اغلب در پارتیشن شیشه ای اداری از شیشه های سکوریت برای انجام این کار استفاده می شود که می تواند در زیبایی دکوراسیون و ساختمان تاثیر شایان به ذکری را داشته باشد.

 در صورت استفاده از پارتیشن شیشه ای اداری علاوه بر این که انجام عمل تفکیک سازی را برای محیط می کند می تواند جلوه ی خاص و زیبایی را به محیط داده و همچنین به عنوان یک عایق برای گرما و سرما و سر و صدا و گرد و خاک نیز عمل کند. برای نصب این نوع پارتیشن شیشه ای اداری می توان از انواع یراق آلات و فریم هایی از جنس استیل و آلومینیومی استفاده کرد که دارای ظاهری شیک و کیفیت بالایی هستند.

امروزه به دلیل مدرن بودن این نوع پارتیشن جایگاه ویژه ای در طراحی و معماری های انواع مهندسان پیدا کرده است و به عنوان اولیه گزینه ی انتخابی برای آن ها به حساب می آید چون علاوه بر ظاهر زیبایی آن و قابلیت نصب راحت آن که بدون نیاز به هیچگونه تخریب و کنده کاری به راحتی می شود اقدام به تقسیم بندی فضا کرد. به عنوان نمونه به راحتی می توان یک محیط بزرگ اداری را در کمترین زمان به قست های مدیریت و اتاق منشی و اتاق حسابداری و ... تفکیک نمود.

 

پارتیشن شیشه ای اداری

 

از مزیت های استفاده از پارتیشن های شیشه ای می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 این نوع پارتیشن برای تفکیک فضای داخلی دارای برخی مزیت هایی است که می توان به صورت زیر به آن ها اشاره نمود:

 • اجرا و نصب سریع

 • قابلیت انتقال نور و انتشار آن را برای جاهایی که پنجره ای وجود ندارد را دارد.

 • ایجاد تعامل نور

 • جلوه زیبا و مدرن آن

 • تطبیق آن با هر نوع دکوراسیون

 • در مقابل ضربات احتمالی که می تواند از تردد افراد ناشی شود بسیار مقاوم می باشد.

 • از نفوذ گرد و غبار به داخل جلوگیری می کند.

 • هزینه ی مناسب آن

 • قابلیت نصب مجدد و جمع آوری آن

 • سهولت نظافت و سریع آن

 • در مقابل رطوبت و نم و همچنین انبساط و انقباضات ناشی از برودت هوا بسیار مقاوم می باشد.

 • در برابر هر گونه سر و صدا مقاوم بوده و به عنوان عایق صوتی به دو صورت تک جداره و دوجداره می باشد.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید :

تعمیرات درب اتوماتیک به چه صورت است؟

 

پارتیشن شیشه ای اداری

 

انواع پارتیشن شیشه ای و فریم های پارتیشن شیشه ای به چه صورت است

پارتیشن شیشه ای اداری در دو نوع قابل اجرا می باشد که به صورت فریم دار و فریم لس دار می باشد. برای نصب درب در پارتیشن های شیشه ای اداری می توان به دو صورت درب کشویی و درب لولایی اقدام کرد. هرچند که ذکر این مورد نیز بسیار حائز اهمیت می باشد که شیشه های مصرفی جز دیگر مواردی است که در انواع پارتیشن ها می تواند متغیر باشد. در صورت کلی اگرچه بخواهیم اجرای پارتیشن شیشه ای را توضیح دهیم باید گفت که :

 • اجرای پارتیشن شیشه ای اداری به صورت فریم لس و یا فریم دار

 • اجرای درب پارتیشن شیشه ای اداری به صورت لولایی یا کشویی

 • اجرای پارتیشن شیشه ای با شیشه های لمینت و یا سکوریت و یا شیشه های دو جداره

برای نصب پارتیشن ها ار فریم استفاده می شود که بهترین و با کیفیت ترین فریمی که برای نصب و اجرای اکثرا استفاده می شود می توان به فریم استیل اشاره کرد, فریم های استیل دارای مقاومت بسیار بالایی در مقابل انواع نم و رطوبت و شرایط هوایی است و برای انواع موقعیت های آب و هوایی مناسب می باشد. در پارتیشن بندی استیل برای انجام فریم کاری از پروفیل های آهنی استفاده می گردد.

همچنین جهت ایجاد زیبایی و جلوه ی خاص از کاورهای استیل استفاده می شود. البته فریم هایی که برای  نصب انتخاب می شود می تواند از انواع جنس های آلومینیوم و یا آهن و استیل باشد. که اشاره ی این نکته در مورد فریم ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است که می توان به صورت رنگ های کوره ای در انواع رنگ ها اجرا کرد.

از آن جایی که شیشه های سکوریت به عنوان گزینه ی انتخاب مناسب برای نصب پارتیشن شیشه ای اداری هستند دارای استحکام بسیاری بالایی هستند و جزء بهترین و با کیفیت ترین مصالح برای نصب هستند. پارتیشن شیشه ای اداری به دو صورت قابلیت اجرا را دارد یکی به صورت درب لولایی و دیگری به شکل ریلی یا همان کشویی.

در پارتیشن بندی شیشه ای با درب لولایی باز و بسته شدن آن به شکل دورانی بوده و درب پیرامون محور لولا و تا یک زاویه ی خاص باز و بسته می شود. و در پارتیشن بندی شیشه ای به صورت درب کشویی یا همان ریلی باز و بسته شدن درب در راستای ریل هایی که در کف و همچنین سقف درب قرار گرفته است صورت می پذیرد.

از این مدل درب ها عموما در مکان هایی که رفت و آمد در آن ها زیاد است استفاده می شود مانند سالن های چند منظوره. در پارتیشن بندی شیشه ای برخی قفل ها نیز برای درب های آن ها وجود دارد که می تواند بهترین و جذابترین آیتم انتخابی برای مشتریان و صاحبان مشاغلی که قصد ایجاد و طراحی دفتر شیک برای خود باشد را شود.

 

پارتیشن شیشه ای اداری

 

اجرای هندریل شیشه ای و نمای شیشه ای کرتین وال به چه صورت است؟

اجرای هندریل شیشه ای می تواند به عنوان بهترین گزینه برای جایگزین کردن نرده های استیل و همچنین فلزی در محیط و ساختمان های اداری و تجاری باشد که برای استفاده از آن در بالکن ها و پرتگاه نیز گزینه ای مناسبی است. برای نصب و اجرای هندریل شیشه ای می توان از پروفیل های خاص استیل و یا آلومینیومی استفاده کرد که قابلیت نگهداری شیشه را به عنوان یک جان پناه در انواع راه پله ها و بالکن ها را داشته باشد.

شیشه های مصرفی برای اجرای هندریل شیشه ای عموما باید از جنس سکوریت و یا لمینت باشد در اجرای هندریل شیشه ای به دلیل استفاده از شیشه موجب به وجود آمدن جلوه و نمای بسیار جذاب برای محیط و ساختمان می شود. و فواید و مزایای آن به صورت زیر است:

 • قیمت مقرون به صرفه ی آن

 • استحکام بالا و ایمنی آن

 • اجرای نصب سریع و راحت آن

 • داشتن جلوه ی زیبا و زیبایی خاص آن

 معنای لغوی کرتین وال دیوار پرده ای است که برای نمای ساختمان به عنوان سیستمی پوشش دهنده محسوب می شود که علاوه بر این که تفکیک سازی محیط را انجام می دهد می تواند از بار مرده ای که بر ساختمان وارد می شود نیز کاسته و بر زیبایی آن جلوه ی خاصی بخشد.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید :

بررسی کلی در مورد درب اتوماتیک شیشه ای

 

 پارتیشن شیشه ای اداری

 

از مزایای استفاده از این نما می توان به وزن کم سازه و زیبایی و جلوه منحصر به فردی که به محیط اطراف می بخشد اشاره کرد, همچنین از دیگر مزیت های این نما می توان به ایجاد چشم انداز مناسب به دلیل فریم هایی که در اندازه های بزرگ هستند اشاره نمود. در نمای شیشه ای کرتین وال از شیشه های رنگی و همچنین شیشه های دو جداره و یا چند جداره برای انتقال نور استفاده می شود.

همچنین این نکته در نصب و اجرای نمای شیشه ای کرتین وال شایان به ذکر است که در این نما به دلیل زیر سازی های مفصلی که دارد در مقابل هرگونه ضربه و تکانه های آنی ساختمان بسیار مقاوم بوده و از مقاومت بالایی برخوردار است.  از این نما به دلیل آب بندی مناسبی که دارد و کنترل میزان صوت می توان در فضای داخلی ساختمان به راحتی استفاده کرد.  نمای شیشه ای کرتین وال از سه بخش اصلی ساخته شده است که به صورت زیر است:

 • به صورت کمربندی ایجاد زیر سازی فلزی

 • سازه ی اصلی و نگهدارنده

 • مصالح پرکننده

درب اتوماتیک شیشه ای یک گزینه برای باز و بسته کردن درب ساختمان های اداری و تجاری محسوب می شود که امروزه استفاده از ان به دلیل برخی مزایایی که دارد جزء روتین طراحی های مهندسین پروژه شده است. از این نوع درب ها برای باز و بسته مردن به صورت خودکار و اتوماتیک به هنگام نزدیک شدن فردی به آن استفاده می شود. درب اتوماتیک شیشه ای دارای انواع متفاوتی می باشد که با توجه به موقعیت و سلیقه و نوع استفاده هر شخص از آن استفاده می شود.