انواع نمای شیشه ای | نمای شیشه ای کرتین وال

انواع نمای شیشه ای

انواع نمای شیشه ای

نمای شیشه ای کرتین وال یکی از قابل تشخیص ترین و پر زرق و برق ترین اجزای ساختمان های امروزی هستند. با این حال ، با تکرارها و سفارشی سازی های بی پایان ، آنها دقیقاً یک راه حل ساده معماری برای تجزیه کردن نیستند؛ جبهه ای بی نظیر از سیستم های پرده ای طراحی شده سفارشی ، سیستم های روکش فلزی و فرم های ساختاری به چالش کشیدن از نظر هندسی دارد.

هر پروژه نمای شیشه ای کرتین وال  به دلیل جغرافیایی ، اقلیمی ، مشتری ، گروههای کاربری و غیره بی نظیر است. بنابراین ، آغاز پروژه همه چیز را در بر می گیرد تا همه این گوشه ها را برای شناسایی معیارها جستجو کنیم ، که می تواند واقعاً گسترده باشد. موارد ساده شامل کنترل نور خورشید ، راحتی حرارتی ، تابش خیره کننده و توانایی تحمل باد و شرایط لرزه ای است.

طبقه بندی اساسی

دیوار پرده ای یک دیوار بیرونی بدون بار است که نمای شیشه ای کرتین وال  مانند پرده از سازه آویزان شده و به طور معمول به صفحات کف ساختمان متصل است. دیوار پرده ای هیچگونه بار مرده ای را که توسط ساختمان تحمیل شده است ندارد و بنابراین فقط باید وزن خود را پشتیبانی کند. نصاب کرتین وال از طریق اتصالات به ستون ها و کف ساختمان ، بارهای بادی را به ساختار اصلی ساختمان منتقل می کند.

دیوار پرده ای زیبا و بسیار کاربردی برای مقاومت در برابر نفوذ هوا و آب ، مقاومت در برابر نوسانات ناشی از باد و نیروهای لرزه ای طراحی شده توسط مجری کرتین وال مانع ورود حرارت به داخل و خارج ساختمان ایجاد می کند. هنگام طراحی برای ساختمانهای بزرگ ، دیوارهای پرده نمای شیشه ای کراتین وال تقریباً همیشه مطابق نیازهای یک پروژه شخصی تنظیم می شوند.

نمای دو پوسته

نمای دو پوسته در واقع متشکل از سه لایه می باشد. لایه ی اول یا همان پوسته ی بیرونی که معمولا از یک شیشه;تک جداره تشکیل شده است؛ لایه ی دوم یا همان پوسته درونی که معمولا از شیشه دو جداره ساخته می شود؛ لایه ی سوم همان فضای بین دو لایه ی دیگر است که اندازه های متفاوتی بین ۴۰ سانتی متر تا ۲ متر بسته به نوع کاربرد و طراحی دارد.

این فضای خالی در حقیقت مانند کانال هوا می باشد که به نوعی تهویه ی طبیعی محسوب می شود و نقش مهم و بسزایی در عایق بندی صوتی و حرارتی ایفا می کند. از این نما اغلب در ساختمان های بسیار مرتفع که ارتباط مستقیم با نور شدید قرار دارند یا ساختمان هایی که در معرض باد شدید و سر و صدای زیادی قرار دارند استفاده می شود.

 

نمای شیشه ای کرتین وال

 

سیستم های یکپارچه

سیستم های دیواری پرده ای یکپارچه از واحدهای بزرگ شیشه ای تشکیل شده اند که در یک کارخانه به قاب ها مونتاژ می شوند جهت اجرای نمای شیشه ای کرتین وال و به این ترتیب به عنوان یک سیستم در حال حاضر مداوم به محل ساخت و ساز می رسند.

این واحدها می توانند برای دهانه چندین طبقه یا ماژول های افقی و یا سقف شیشه ای کراتین وال طراحی شوند و چندین عنصر روکش دار از جمله دریچه های عملیاتی و پنجره ها را در خود جای دهند. یکی از ویژگی های بارز سیستم های یکپارچه این است که از آنجا که در یک محیط کنترل شده با آب و هوا مونتاژ می شوند ، تولید کنندگان می توانند از کیفیت کارایی بالا از جمله حفاظت از هوا و رطوبت اطمینان حاصل کنند.

شیشه دارای یک پوشش شفاف و میکروسکوپی نازک است که منعکس کننده انرژی مادون قرمز با موج طولانی است و در نتیجه از انتشار پذیری کمتری برخوردار است. این ماده گرمای بازتابنده هوای گرم و سرد را منعکس می کند و به جای اینکه اجازه بیرون آمدن آن را داشته باشد ، به فضای داخلی ساختمان باز می گردد.

سرعت در ساخت‌وساز

از جمله مزایای دیگر این نما برای ویلاها و ساختمان‌ها، افزایش سرعت در ساختن آنها است. چرا که ساختن یک نمای شیشه‌ای تا حد بسیار زیادی نسبت به داشتن سایر نماهای بتنی و سنگی، نیاز به وقت کمتری خواهد داشت. برای ساخت نمای شیشه‌ای، علاوه بر شیشه به برخی مصالح دیگر مانند میله‌ها یا قطعات آلومینیوم و قطعات ریز دیگر نیاز است.

در هر صورت زمانی که برای ساخت آن صرف می‌شود، بسیار کمتر از روش‌های دیگر بوده و قابل مقایسه با آنها نیست. علاوه بر این موضوع، هزینه تمام شده برای ساخت این نما در مقایسه با سایر نماها کمتر خواهد بود. چرا که در سایر نماها به انواع و قسام مصالح در مقیاس‌های متفاوت نیاز خواهد بود. در حالی که در ساخت نمای شیشه‌ای اینگونه نیست. البته این موضوع بستگی به چند جداره بودن شیشه به کار رفته نیز خواهد داشت.

 

نمای شیشه ای کرتین وال

 

آکوستیک

با گسترش ساختمانهای بلند لعاب در مناطق پر سروصدا شهری ، الزامات تجویز شده آکوستیک به یک نگرانی شایع در طراحی پاکت های ساختمان تبدیل شده است. چندین شاخص طبقه بندی ، از جمله کلاس انتقال صدا  ( STC )و کلاس انتقال از فضای باز ( OITC )  برای ارزیابی عملکرد آکوستیک محصولات معماری استفاده شده است.

نمای شیشه ای کراتین وال منحنی و باورنکردنی

پیشرفت در فرآیند تولید باعث شده است که شیشه نسبت به گذشته قوی تر و نازک تر شود. این ورق های با استحکام بالا را می توان با ماشین آلات ، در کوره های تخصصی یا در محل ، بدون شکستن به شکل منحی در آورد. این نماهای خمیده و پیچ و تاب دار اثبات می کنند که پارامتر شیشه خمیده موج آینده نمای شیشه ای کرتین وال است.

زیبایی شناسی

نوع شیشه ای که برای نمای شیشه ای کرتین وال خود انتخاب کرده اید، راهی است که از طریق آن می توانید چهره ای با لعاب باریک و بسیار زیبا به مانند نمای شیشه ای اسپایدرایجاد کنید.

همچنین نمای شیشه ای کرتین وال کم آهن  با مقدار آهن کمتری نسبت به شیشه های شفاف استاندارد تولید می شود و اغلب برای جلوگیری از رنگ سبز قابل توجه که گاهی اوقات ناشی از سازه های شیشه ای چند لایه است ، مورد استفاده قرار می گیرد.