تعمیرات درب اتوماتیک شیشه‌ ای

برخی از مشکلات درب اتوماتیک شیشه ای

  • خانه
  • /
  • بلاگ
  • /
  • برخی از مشکلات درب اتوماتیک شیشه ای
مشکلات-درب-اتوماتیک-شیشه-ای جمعه, 05 دی 99

برخی از مشکلات درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه‌ای از متعلقات و اجزای مختلفی ساخته‌ شده‌اند، که هرکدام از این متعلقات در کارکرد بی‌نقص و درست درب اتوماتیک، کاملاً دخیل می‌باشند و احیاناً اگر بر اثر اتفاقی اختلال، خرابی و تعمیر درب اتوماتیک شیشه‌ای رخ دهد موجب اختلال در کارکرد کل اپراتور درب اتوماتیک شیشه‌ ای می شود و باید قطعه مختل شده تعمیر و یا در موارد نیاز تعویض شود تا درب اتوماتیک شیشه‌ای به ‌درستی کار کند. تعمیرات درب اتوماتیک شیشه ای علاوه بر کارکرد درست آن می‌تواند بر طول عمر مفید استفاده از درب را نیز به ‌شدت افزایش داده و یک محصول با کیفیت و کارآمد در اختیار شما عزیزان بگذارد. در ادامه به بررسی نحوه تعمیرات درب اتوماتیک شیشه‌ای می‌پردازیم. درب اتوماتیک امروزه برای سهولت و تسریع کارهای اتوماتیک برای راحتی بشر اختراع شده است. ما در اینجا به انواع مختلفی از تنظیم و تعمیرات درب اتوماتیک شیشه‌ای اشاره می‌کنیم تا به‌راحتی بتوانید نوع تنظیم برد درب اتوماتیک که نیاز دارید را انتخاب کنید.

با استفاده مداوم و پی‌درپی از درب اتوماتیک شیشه‌ای امکان ایجاد خرابی و کند شدن عملکرد درب افزایش پیدا می‌کند، برای رفع این مسئله باید در پی برطرف کردن ایرادات و عیب‌یابی درب اتوماتیک بود. در ادامه مواردی که موجب ایجاد عیب در عملکرد درب می‌شود و باید در زمان عیب‌یابی به آن‌ها اهمیت داد عنوان‌شده است. برای بررسی و عیب‌یابی درب اتوماتیک شیشه‌ای خود قبل از درخواست تکنسین موارد زیر را انجام دهید.

  • اطمینان حاصل کنید که سوئیچ قدرت روشن است و سوئیچ عملکرد روی دکمه اتوماتیک تنظیم‌شده است.
  • اطمینان حاصل کنید که باتری بک آپ شارژ می‌شود و باطری به‌درستی کار می‌کند.
  • اگر درب باز یا بسته نمی‌شود دکمه خاموش را 15 ثانیه نگه‌داشته اپراتور را خاموش‌کنید و سپس روشن کنید.
  • بررسی روشن بودن سنسورها و قرار نداشتن چیزی در مسیر درب اتوماتیک و سنسورهاست.
  • بررسی کارکرد دقیق باتری و ریموت کنترل.

با برسی تمامی این عوامل اگر نقص و ضعفی در کارکرد درب اتوماتیک شیشه‌ای مشاهده کردید بهتر است که برای رفع نقص و تعمیر درب اتوماتیک شیشه‌ای حتماً با گروه متخصص نصب و تعمیر Doctordoor در ارتباط باشید، تا کار تعمیر و رفع نقص درب اتوماتیک شما در کمترین زمان با کیفیت بالا انجام شود.

تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای

تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای یکی دیگر از مزایای که در پی دارد این موضوع می باشد که علاوه بر آنکه می‌تواند باعث کارکرد صحیح درب اتوماتیک گردد می تواند بر طول عمر مفید اجزا تشکیل دهنده آن و همچنین درب نیز اثر گذاشته و در نتیجه یک محصول با کیفیت را در اختیار فرد مصرف کننده قرار دهد.

 

تعمیرات درب اتوماتیک شیشه ای

 

اگر درب در محیطی نصب شده است که عبور و مرور زیاد است، شما باید آن را روی حالت دائم باز قرار دهید، این امکان از طریق اهرم هدایت قابل انجام است، اهرم را بکشید و آن را روی حالتی قرار دهید که قفل الکتریکی آزاد شود.

گاهی رخ می دهد که درب بی دلیل و به صورت خودکار باز و بسته می شود، استفاده از سیستم مادورن قرمز در برخی از درب های شیشه ای این مشکل را به وجود می آورد و این اتفاق در صورت قرارگیری در موقعیت نور دیده می شود.

 

پیشنهاد میکنیم این مقاله را نیز مطالعه فرمایید:

پارتیشن شیشه ای اداری چیست و چرا باید از آن استفاده نماییم؟

 

گاهی حتی لامپ های مهتابی نیز این مشکل را به وجود می آورند. برای رفع این ایراد باید نور را از محیط حذف کنید، در غیر این صورت ممکن است سنسور دچار ایراد شده باشد، این که مسیر سیم کش پاره باشد که نیاز است تکنسین در محل حضور یافته و آن را تعویض کند. در صورت مشکل باز و بسته شدن خودکار درب شما باید جلوی سنسور را از هر گونه شی خالی کنید.

ما در این مقاله قصد داریم در مورد تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای و موضوعات پیرامون آن مطالب مناسب را در اختیار شما قرار دهیم پس اگر می خواهید در مورد این موضوع اطلاعاتی کسب کنید با ما در ادامه این مقاله همراه باشید:

فرآیند عیب یابی برای تعمیرات درب اتوماتیک شیشه ای

با توجه به اینکه از مدل های مختلف درب اتوماتیک شیشه ای به مقدار بسیار زیاد استفاده شده احتمال خرابی و یا بد عمل کردن دستگاه تا حد زیادی افزایش پیدا می کند و در نتیجه باید برای آن که دستگاه بتواند کارکرد خود را به دست بیاورد به فکر عیب یاب و بررسی عیب به وجود آمده در کارکرد درب اتوماتیک باشیم. بسیاری از موارد هستند که باعث ایجاد مشکل در عملکرد دستگاه شده و باید در هنگام تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای به آنها اهمیت ویژه داد همچنین استفاده از تجربه نیز می‌تواند کمک بسیار شایانی در جهت تعمیرات درب اتوماتیک شیشه ای انجام دهد اما بهتر است پیش از آن از یک تکنسین با تجربه کمک بخواهیم و موارد زیر را به صورت کامل انجام دهیم:

اطمینان از این موضوع که باتری دستگاه به صورت کامل و بدون عیب و نقص کار می کند.

در صورتی که درب اتوماتیک شیشه ای فعالیت خود را به درستی انجام نداده و باز و بسته نمیشود دکمه خاموش آن را در ۱۵ ثانیه نگه داشته تا اپراتور ریست شود و مجددا فعالیت خود را آغاز نمایند.

همچنین پیش از آنکه بخواهیم نسبت به تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای اقدام نمایید باید از روشن بودن سنسور ها و وجود نداشتن هیچ چیزی در مسیر درب اتوماتیک و همچنین در مسیر سنسورها اطمینان حاصل کنیم.

لازم است تا از بررسی کارکرد دقیق باتری دستگاه و همچنین سالم بودن ریموت کنترل اطمینان حاصل کرده و آن ها را بازبینی نماییم.

البته در مورد باز شدن و بسته نشدن و یا برعکس مشکل به شکل دیگری است.

باز نشدن درب اتوماتیک

اتصال برقی موتور های درب اتوماتیک شیشه ای نیز گاها دیده شده که دچار ایراد است، زمانی که برق در جریان فیوز نوسان داشته باشد.

عموما درب ها باز نمی شوند و در حالت بسته می مانند، سیستم اپراتور نیز در این وضعیت به شما کمک می کند، ممکن است آن را روی حالت اتوماتیک دو طرفه قرار نداده باشید، در این حین ال ای دی روی درب نیز می تواند برای رفع نقص مورد بررسی قرار گیرد.

زمانی که شخصی در مقابل در می ایستد، ممکن است پیغامی به دستگاه ارسال نشود، در این صورت درب باز نشده و در نهایت سنسور حرکتی دارای ایراد باشد، این ایراد معمولا با تعمیر رفع نمی شود و بهتر است که تعویض گردد.

این اتفاق عمدتا دیده می شود که پس از حل این مشکل یک ایراد دیگر نیز گریبان گیر شما خواهد بود، زاویه دید رادار مربوط به سیستم اعلان به مدار مرکزی در حالت درستی تنظیم نشده و در نتیجه لت های مربوط به حرکت در محدود دید رادار قرار می گیرند، در هنگام بسته شدن مشکلی که رخ می دهد این است که سنسور حرکت را تشخیص داده و درب بی دلیل باز می شود.

زاویه قرارگیری سنسور های حرکتی بسیار مهم است. باید آن را مجددا تنظیم نمود.

 

تعمیرات درب اتوماتیک شیشه ای

 

باز شدن درب با سرعت کم تر

در حین وقوع این مشکل در بیشتر مدل درب های ضد سرقت ایراد یکسان خواهد بود، اگر از ریموت استفاده کنید و ال ای دی نشانگر ریموت نور ضعیفی داشته باشد، بهتر است که به فکر تعویض باتری باشید، در برخی مواقع نیز ریموت دچار مشکل شده است.

این احتمال نیز وجود دارد که وقتی از ریموت استفاده می کنید و ریموت به تازگی تعویض شده و یا از باتری جدیدی استفاده می کند، سیستم به درستی کار نکند، در این وضعیت عموما اپراتور آسیب فیزیکی دیده یا این که رسیور و اپراتور ایراد دارند، تمامی این موارد باز هم باید توسط نمایندگی و نصاب درب مورد بررسی قرار گیرند.

در غیر این صورت تعمیر بی دلیل قطعه ها برای شما هزینه های هنگفت و بی دلیلی را بر جای خواهد گذاشت.

فعالیت بی دلیل درب در برخی موارد نیز مربوط به افزایش حساسیت سنسور می باشد، شما می توانید این حساسیت را در بخش اپراتور جابجا کنید، همین طور باید زاویه دید سنسور را محدود تر کنید. در صورتی که تاکنون این کار را انجام نداده اید، بهتر خواهد بود که کار را به یک تکنسین بسپارید.

 

پیشنهاد میکنیم این مقاله را نیز مطالعه فرمایید:

قیمت تعمیرات کرکره برقی پارکینگ بر چه اساس تعیین می شود

 

رفع مشکل خطای عملکرد درب اتوماتیک شیشه ای

در صورتی که دستگاه دچار مشکل در باز شدن خودکار شود، عموما چند دلیل وجود دارد، نخست این که یک شی سه بار پشت هم روبروی سنسور ها قرار گرفته است، سنسور ترجیح می دهد که دیگر دستوری ارسال نکند، باید در این مواقع یک بار ریست انجام دهید تا دستورات جدید به دستگاه ارسال شود.

گاهی نیز برق موتور به درستی به سیستم اپراتور ارسال نمی شود، باید صحت اتصالات را بررسی کنید. در بیشتر مواقع تعمیرکاران متفرقه ممکن است نصب را به درستی انجام نداده باشند و یا این که راه اندازی اولیه دارای ایراد است.