محاسبه قیمت درب اتوماتیک شیشه ای

نحوه محاسبه قیمت درب اتوماتیک شیشه ای

  • خانه
  • /
  • بلاگ
  • /
  • نحوه محاسبه قیمت درب اتوماتیک شیشه ای
محاسبه-قیمت-درب-اتوماتیک-شیشه-ای شنبه, 20 دی 99

نحوه محاسبه قیمت درب اتوماتیک شیشه ای

می دانیم که درب اتوماتیک به نوعی درب گفته می شود که با استفاده از چشمی های حساس به حرکت یا نور و یا ریموت کنترل های الکترونیکی از راه دور باز و بسته می شوند و درب اتوماتیک شیشه ای درواقع همان نوعی از درب اتوماتیک با همان ویژگی ها می باشد با این تفاوت که متریال اصلی آن شیشه است و به همین دلیل به آن درب اتوماتیک شیشه ای می گویند.

این امکان در بسیاری از ساختمانها وجود دارد: درب ها به طور خودکار باز شوند و سپس دوباره بسته شوند. در سوپرمارکت ها ، هتل ها و نمایندگی های فروش اتومبیل و همچنین در دفاتر عمومی و بیمارستان ها ، این درب ها به عنوان ورودی های ایمن و قابل دسترسی عمل می کنند. همچنین می توان آنها را با هزینه معقول مقاوم سازی کرد.این درب ها دسترسی راحتی را برای همه امکان پذیر می کند. حال نحوه محاسبه قیمت درب های اتوماتیک به چه صورت است؟

درب شیشه‌ ای اتوماتیک چیست؟

به درب‌هایی گفته می‌شود که توسط حسگر و چشمی بالای درب باز و بسته می‌شود، این مدل درب اتوماتیک برای اماکن پرتردد کاربرد دارد.

از مهم‌ترین ویژگی‌های درب اتوماتیک شیشه‌ ای، می‌توان انواعی از مدل‌های این نوع درب را نام برد درب‌های اتوماتیک کشویی یا اسلایدی، تلسکوپی، لولایی، نیم‌دایره‌ای، تمام گرد و تاشو اشاره کرد.

انواع درب اتوماتیک شیشه ای بستگی به رفت و آمدهای شبانه روزی دارد و اندازه و ابعاد در انواع درب اتوماتیک مد نظر است. درب اتوماتیک شیشه در انواع 1. تلسکوپی 2. اسلایدی یا کشویی 3. گرد و نیم گرد قرار دارد. 

 

درب اتوماتیک شیشه ای

 

جهت استفاده از درب اتوماتیک در محیط های عریض، بهتر است از درب اتوماتیک تلسکوپی استفاده کنیم.

درب های اسلایدی یا کشویی برای محیط های پررفت و آمد توصیه می شوند.

درب تاشو هم برای مغازه و بناهایی که در گوشه قرار گرفته کاربردی عالی دارند.

درب های نیم گرد برای بیمارستان ها، بانک ها، آزمایشگاه ها و … درخور خواهند بود.

چرا درب های اتوماتیک شیشه ای را انتخاب کنید؟

درب اتوماتیک شیشه ای، یکی از راه‌های مؤثر برای بهینه مصرف کردن انرژی است. با تنظیم اپراتور درب اتوماتیک شیشه‌ ای، می‌توان میزان بازشوی لت‌ها را تغییر داد و همین‌طور درب اتوماتیک شیشه‌ ای به محل مورد نظر زیبایی می‌بخشد.

 

پیشنهاد میکنیم این مقاله را نیز مطالعه فرمایید:

برخی از مشکلات درب اتوماتیک شیشه ای

 

نام درب اتوماتیک شیشه‌ ای، به‌درستی القاکننده موجودیت آن است؛ دربی که از جنس شیشه است و باز و بسته شدن آن به‌طور اتوماتیک صورت می‌گیرد. بدین منظور سنسورهای حرکتی و یا حساس به وزن تعبیه می‌شود تا عمل باز و بسته شدن درب اتوماتیک را کنترل نماید. میزان این حساسیت هم توسط نصاب درب شیشه‌ ای برنامه‌ریزی و تنظیم می‌شود.

کاربرد درب های اتوماتیک

دربهای اتوماتیک در بسیاری از ساختمانها اجازه دسترسی ، تردد بدون مانع را می دهد. به خصوص برای ساختمانهایی با حجم تردد زیاد مناسب هستند. امروزه در بخشهای زیر به استفاده می شود:

1. بهداشت:

در بخش بهداشت ، سیستم های درب اتوماتیک راه حل بهداشتی برای مراجعین ، بیماران ، پزشکان و کادر درمان برای عبور از درب ها می باشد. دیگر نیازی به باز كردن درب به صورت دستی ندارند و در عین حال از انتقال میكروب از دست آلوده به افراد دیگر جلوگیری می شود که در حا حاضر با توجه به شیوع ویروس کرونا استفاده از این نوع درب ها بسیار پیشنهاد میگردد.

2. هتل ها و رستوران ها:

یک ورودی معتبر و راحت اولین استقبال از مهمانان در بسیاری از هتل ها است. دسترسی راحت به آشپزخانه و سایر بخش های رستوران کارکنان را قادر می سازد تا با خیال راحت وظایف خود را انجام دهند و خدمات را به درستی ارائه دهند. دسترسی ، ایمنی و بهداشت نیز از مزایای مهم این محصول است.سیستم های درب اتوماتیک در هتل ها بسیار محبوب هستند.

3. صنعت خرده فروشی:

سیستم های درب اتوماتیک مشتری را به سمت مشاغل راهنمایی می کند و به عنوان یک نقطه دسترسی معتبر و راحت عمل می کند. این سیستم یک فضای زیبا و جذاب برای خرید ایجاد می کند. همچنین به صرفه جویی در انرژی کمک می کند ، زیرا فقط در صورت لزوم باز می شوند و اثرات آن بر دمای داخلی سرما و گرما از خارج به حداقل می رسد.

4. ساختمانهای عمومی:

در ساختمانهای عمومی هم اکنون دسترسی بدون مانع در قانون الزامی است. سیستم های درب اتوماتیک یک راه حل کارآمد و ایمن در این بخش ، به ویژه برای حجم بالای تردد عمومی است.

 

درب اتوماتیک شیشه ای

 

نحوه محاسبه قیمت درب اتوماتیک شیشه ای

یکی از مسائل بسیار مهمی که خریداران حساسیت بسیار بالایی هنگام خرید درب اتوماتیک شیشه‌ ای دارند قیمت آن است و اصولا دنبال مقرون به صرفه بودن آن هستند، اما همواره توجه داشته باشید که قیمت پایین می تواند موجب کاهش کیفیت درب اتوماتیک شیشه‌ ای شود و همچنین قیمت بسیار بالا دلیلی بر کیفیت آن نیست.

فاکتور های متفاوتی برای محاسبه قیمت درب اتوماتیک شیشه ای وجود دارد که ما امروز به برخی از انها خواهیم پرداخت.

در محاسبه قیمت درب اتوماتیک شیشه ای باید به موارد زیر توجه کرد.

1-محاسبه اپراتور در اتومناتیک

2-محاسبه شیشه درب اتوماتیک

3-محاسبه فریم درب

4-محاسبه هزینه حمل

5-محاسبه هزینه نصب درب

6-محاسبه هزینه قفل و باطری

 

پیشنهاد میکنیم این مقاله را نیز مطالعه فرمایید:

قیمت تعمیرات کرکره برقی پارکینگ بر چه اساس تعیین می شود

 

تنظیمات درب اتوماتیک شیشه ای

1. سیستم محافظ درب های اتوماتیک

اپراتور موظف است حرکات باز و بسته شدن درهای اتوماتیک و منابع خطر مرتبط را ایمن سازد. در برخی موارد ، نظارت بر لبه های اصلی بسته شدن کافی است. در شرایط خاص (به عنوان مثال ساختمانهایی که عمدتا توسط افراد مسن ، افراد با تحرک محدود یا کودکان خردسال استفاده می شوند) ، باید کل قسمت درب ایمن شود. بسیاری از سیستم های قدیمی درب را می توان با طیف وسیعی از دستگاه های ایمنی مقاوم سازی کرد.

استفاده از سنسورها برای جلوگیری از آسیب درب ها در اثر خرد شدن ، برش زدن و ضربه در هنگام باز و بسته شدن می باشد.

2. حفاظت در برابر آتش و راه های فرار روشن

درب های اتوماتیک به لطف سیستم های پیچیده و سنسورها – حتی در مواقع اضطراری – ایمنی ایجاد می کنند. درب هایی که به عنوان درب ضد حریق استفاده می شوند در صورت آتش سوزی با تشخیص دود بسته می شوند. در شرایط اضطراری ، آنها به طور خودکار از طریق ضربه از یک ردیاب دود بسته می شوند و قسمت آتش را ایمن می کنند تا از گسترش دود جلوگیری می کنند. این امر همچنین می تواند توسط سیستم ساختمانی مانند واحدهای مرکزی تشخیص دود شناسایی شود.

برای اینکه یک گذرگاه به عنوان مسیر فرار و نجات شناخته شود ، درب های اتوماتیک باید به یک ژنراتور ضربه گیر باز شونده ایمن مجهز شوند. در این وضعیت درب ظرف چند ثانیه از زمان تشخیص دود یا آتش یا پس از اتلاف برق باز می شود تا افراد بتوانند فرار کنند. بنابراین درب ها می توانند به عنوان راه های ایمن فرار و نجات در موارد اضطراری استفاده شوند.

3. کنترل و نظارت مرکزی از طریق شبکه

تاسیسات درب اتوماتیک اغلب با سیستم های ساختمانی مانند سیستم مسیر نجات ، سیستم کنترل دسترسی ، سیستم فن آوری ساختمان و واحدهای کنترل RWA شبکه می شوند. این مورد امکان کنترل و نظارت مرکزی بر همه این سیستم ها را فراهم می کند ، بنابراین باعث افزایش کارایی این درب ها می شود.